Elfradent

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe
STY
12
2022
Autor: Elżbieta Frąszczak-Doleża - lek. stomatolog
Leczeniem kanałowym zębów (in. endodoncją) zajmujemy się od wielu lat. Leczenie kanałowe bardzo często jest jedynym sposobem na uratowanie własnego zęba.

Przebieg leczenia kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych zęba i ich szczelnym wypełnieniu. Wykonywane przez nas zabiegi są gwarancją precyzyjnego wyleczenia zęba, który bez odpowiednich działań byłby skazany na usunięcie.

Zabiegi przeprowadzamy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i materiałów do znieczulania co jest gwarancją bezbolesności i skutecznego sposobu znieczulania pacjentów, co sprawia, ze nawet leczenie kanałowe wykonujemy bez bólu.

Podstawą w leczeniu endodontycznym jest użycie mikroskopu. Dzięki jego zastosowaniu możemy uzyskać lepszą widoczność i powiększenie, co przekłada się na precyzyjniejsze leczenie. Mikroskop umożliwia nam dokładne zlokalizowanie, ocenę i oczyszczenie kanałów korzeniowych. Jego jasne oświetlenie eliminuje potrzebę dodatkowego światła, co ułatwia nam pracę. Ponadto, mikroskop pozwala na skuteczne leczenie trudnych przypadków, jak również poprawia komfort pacjenta. 

Dodatkowo zakres leczenia w naszym gabinecie rozszerzyliśmy o zabiegi z zakresu ozonoterapii laserowej, co skutecznie skraca czas rekonwalescencji i obniża ryzyko powikłań.

Może Cię zainteresuje...

Podobne usługi