Elfradent

Protetyka

Protetyka
STY
12
2022
Autor: Elżbieta Frąszczak-Doleża - lek. stomatolog
Od wielu lat zajmujemy się przywracaniem naszym pacjentom naturalnego i pięknego uśmiechu. Uzupełnianie nawet pojedynczych ubytków czy braków jest konieczne ze względów zdrowotnych oraz estetycznych. Posiadanie pełnego uzębienia to nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim wymóg zdrowotny.

Występowanie przerw czy powstałe w wyniku ekstrakcji (usunięcia zęba) luki mogą powodować przemieszczanie się pozostałych zębów (przechylanie, przesuwanie, wysuwanie zębów przeciwstawnych), tworzenie szczelin międzyzębowych oraz nieprawidłowości zgryzu czego następstwem mogą być komplikacje zdrowotne.

W skrajnych przypadkach braki w uzębieniu mogą spowodować zanik kości i dziąseł. W naszym gabinecie wykonujemy z kompleksowe zabiegi protetyczne pozwalające na odbudowę braków i ubytków zębów przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu i materiałów.

W zależności od obszaru i miejsca występowania ubytków lub braków zębów czy całkowitego bezzębia, proponujemy różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne:

  • korony i mosty (pełnoceramiczne, cyrkonowe CAD-CAM, na złocie metalowe),
  • licówki ( ceramiczne/porcelanowe, kompozytowe),
  • Inlaye / Onlaye ( ceramiczne, kompozytowe rekonstrukcje, odbudowy zębów),
  • protezy (wszystkie metod dostępnych na rynku oraz wszelkich możliwych rozwiązań),
  • implanty zębów,
  • najnowsze techniki implantologii i odbudowy na implantach.

Dzięki stosowanym przez nas kompleksowym zabiegom ubytki czy brak zębów pozostanie tylko wspomnieniem, a estetyczny i naturalny efekt końcowy wykonanych prac pozwala cieszyć się naszym pacjentom pięknym uśmiechem. 

Może Cię zainteresuje...

Podobne usługi