Elfradent

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna
STY
12
2022
Autor: Elżbieta Frąszczak-Doleża - lek. stomatolog
Specjalizujemy się w różnorodnych procedurach chirurgii stomatologicznej, które mają na celu poprawę zdrowia jamy ustnej i przywrócenie pięknego uśmiechu naszym pacjentom. Stale podnosimy nasze umiejętności i śledzimy najnowsze technologie, aby zapewnić wysoką jakość leczenia.

Odbudowa kości

to wszelkie działania mające na celu regenerację i odbudowę kości, które są praktykowane w naszej praktyce od wielu lat. Jest to niekiedy konieczne w ramach przygotowania do implantologii, aby umożliwić implantację w późniejszym czasie.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • brak wystarczającej objętości kości do stabilnego, długoterminowego zrośnięcia implantu,
  • utrata kości związana z zapaleniem przyzębia (parodontozą), co może prowadzić do rozluźnienia zębów lub nawet ich utraty,
  • patologiczne procesy lub rozległe resekcje powodujące duże defekty kostne,
  • po przeprowadzonej resekcji wierzchołka korzenia,
  • po usunięciu torbieli 

Materiały stosowane do zastąpienia własnej kości są bezpieczne i sprawdzone według wielu badań. Tworzą one rodzaj szkieletu w defekcie kostnym, na którym komórki tworzące kość (tzw. osteoblasty) mogą wytworzyć własną kość. W późniejszym czasie cały defekt zostaje w pełni wypełniony i zastąpiony przez własną kość, eliminując tym samym wszelkie materiały augmentacyjne.

Podnoszenie dna zatoki (SINUS LIFT)

Tzw. "sinus lift" to jeden z zabiegów regeneracji kości z zastosowaniem materiałów zastępczych. Dotyczy on regeneracji kości w obszarze zatoki szczękowej, która znajduje się "nad" korzeniami górnych zębów bocznych. Po usunięciu bocznego zęba szczęki często dochodzi do utraty kości na tyle dużo, że między jamą ustną a zatoką szczękową pozostaje tylko minimalna warstwa kości. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w związku z implantacjami, aby przywrócić odpowiednią grubość i długość kości do umieszczenia implantu. Cały zabieg jest oczywiście przeprowadzany przy odpowiednim znieczuleniu miejscowym i z zachowaniem najwyższych standardów higieny przez naszych specjalistów chirurgii.

Regeneracja dziąseł

Regeneracja dziąseł to proces przywracania zdrowia i funkcji uszkodzonej tkanki dziąsłowej w jamie ustnej. Może być rekomendowana przez stomatologów w przypadku paradontopatii, recesji dziąseł oraz po różnych zabiegach chirurgicznych. Metody regeneracji dziąseł obejmują przeszczep dziąsłowy, materiały regeneracyjne i stymulację wzrostu tkanek dziąsłowych.

Może Cię zainteresuje...

Podobne usługi